Päkapikk

Õpetajad:

Kadi Preegel

Kristel Arpiainen

Õpetaja abi:

Kerli Kasemets

Rühma telefon: 58231602

Rühma e-post: ryhmpakapikk@gmail.com

Rühm on avatud: 7.30 – 18.30

07.00-07.30 ja 18.30-19.00 on lapsed Lepatriinu rühmas.

 

Päkapiku peres on 12 päkapoissi ja 12 päkatüdrukut.  Meie päkapikula asub moodulmaja 1.korrusel.

Päkapoistele meeldib väga klotsidest autorada ehitada ja lisaks valmivad nende käe läbi suured ja uhked tornid. Autovaiba peal käib vilgas autosõidu õppimine, mitmed Päkapikud soovivad suureks saades ka ise päris autot juhtima hakata! Kindlasti see ka õnnestub! Päkatüdrukud naudivad rollimänge erinevate kostüümidega, nagu tüdrukutele kohane. Peamiselt kehastavad nad end printsessideks ja lemmikuks on muidugi Elsa.

Väikesed Päkapikud on usinad ja andekad askeldajad mänguköögis, kus valmivad väga maitsvad road ning peetakse uhkeid sünnipäevi. Aastaga on kasvanud huvi joonistamise vastu, tihti ootab õhtuti emmet -issit uus ja äge pilt. Emme-issi! Ära siis unusta õhtul imestada ja kiita oma päkapikku tema saavutuste eest!

Õues meeldib päkadele  väga spordivõistlusi korraldada. Muidugi on päkapikud on osavad ja kiired jooksjad. Sel aastal harjutame hoolega palliviskamist ning õpime juurde mõned pallimängud ja eelkõige aga ikka seda, kuidas sõbralikult  palli jagada, et koos mängimine õnnestuks. Veel meeldib päkapikkudele väga kiikuda. Liivkastis valmivad erinevad hõrgud küpsetised, mida katavad värsked liivavaarikad ja -mustikad ning kerkivad uhked rajad, mida mööda autod kihutada saavad … Kui ei usu, tule vaata!

Kuidas me õpime?

Meie hommik algab hommikuringiga, kus lapsed jagavad enda hommiku esimesi muljeid. Tihti kuuleme üksteise pajatusi, mida õhtul tehti, kus käidi. Kindalasti ei saa veel niipea otsa puhkuse muljed Lottemaast, ujulas , teatris või kohvikus käimisest. Hommikuringis  räägime, mis meid päeval ees ootamas. Mis tähtsat teha ning missugused uued mängureeglid vajavad õppimist.

Mitmeid tegevusi teeme väikestes  gruppides, et õpetaja silma jätkuks kõigile. Nii areneb lastel oskus end väljendada,  küsimise julgus ning teineteisega arvestamise kunst. Abiks on mõistekaardid, et iga lapse mõtted ja teadmised vastava teema kohta saaksid üles märgitud. Palju õpime kogemuse kaudu, teeme katseid ja vaatlusi. Vaatlemiseks on põnevaid asju palju. Enamasti algab see kohe hommikul kõige huvitavaga, mille väikesed Päkapikud on teel lasteaeda endaga kaasa haaranud – olgu selleks siis kastanimunad, lilled, pihlakaoksad või hoopis miski muu. Meie õueala mändide all kohtab palju põnevat ning sellest me oma tarkuse allikat ammutame …

Peamiseks sel aastal on kohanemine uue ruumi ja uute sõpradega, sest koos uue rühmaruumiga liitusid meiega kuus uut päkapikku. Loome endale uue toreda pesa, kus kõik üheskoos  saaksid iga päevaga aina iseseisvamaks muutuda ning uusi tarkusi omandada.

Sel aastal tähistame ka Eesti 100-ndat sünnipäeva, mistõttu õpime sel aastal palju uut ja põnevat oma  kodu ja kodumaaga  kohta. Meie rühma 2016-2017 õa eesmärk on:

Oma kaaslast kuulan ma, arvestan ma temaga. Sada eesti asja, nii ma selgeks saan.