Pääsulind

Õpetajad:

Ülle Merite

Sirje Ooper

Õpetaja abi:

Nelli Rohi

Rühma telefon: 58303909

Rühma e-post: paasulind.mannimudila@gmail.com

Rühm on avatud: 7.30 – 18.30

Õppetegevused algavad kell 9.30
Muusikategevused: esmaspäeviti kell 10:10 ja kolmapäeviti kell 10:10
Liikumistegevused: teisipäeviti kell 11.50 ja neljapäeviti kell 11:20

Pääsulinnu peres on 11 toredat tüdrukutirtsu ja 13 vahvat poisiklutti. Pääsulastele meeldivad erinevad rollimängud, pääsutirtsude lemmikuks on toimetamine nukunurga köögis ja nukulaste eest hoolitsemine. Iga päev käib autovaibal vilgas tegevus ning konstrueeritakse garaaže, parklaid, losse ja automaju. Joonistamise ja voolimise pesas võib näha põnevaid elukaid ja tegelasi, mida multikast nähtud. Lauamängud arendavad ja pakuvad põnevust ning iga päevaga tundub pääsulapsi see maailm rohkem huvitama hakkavat.

Pääsud on julged ja andekad näitlejad, dramatiseerimine toob elevuse ja sära silmadesse. Sel aastalgi on plaan üks näidend vaatajate ette tuua.

Õues on Pääsulindudele lendamiseks suur mänguala, kus saab nii palju joosta kui jaksu on, mängida liikumismänge, ronida ja liugu lasta. Pääsupoisid on aktiivsed ratturid ning vahel kipub kihutamine ka liiale minema. Eks siis tuleb liiklemise reeglid jälle ette võtta, sest juhiloast ei taha keegi ilma jääda.

Väga meeldivad pääsulindudele liivakastimängud, kus ehitatakse maa-aluseid käike ja tunneleid Õuealalt korjatud looduslik materjal hakkab Pääsude käe all elama uut ja huvitavat elu. Suure elevusega oodatakse õpperetki loodusesse ja raamatukokku.

 

Kuidas me õpime?

Meie hommik algab hommikuringiga, mis on meie päeva äratuskell. Tervitame päeva ja räägime selle plaanidest ja ootustest. Lapsed saavad jutustada oma kogemustest, muljetest ja avaldada arvamust. Kindlasti hommikuring on hea aeg kordamiseks, sest pea värske ja silmad hommikupäikesest selged. Vaatleme ilma, teeme prognoose algavaks päevaks.

Rühmas on erivanuselised lapsed seetõttu võtab jutustamine ja kuulamine aega. Need, kes aktiivselt vestlusest veel osa ei võta, õpivad kuulama ja tunnetama maailma läbi selle lapse, kes jutustaja rollis.

 

Rühmas töötab korraga kaks õpetajat, nii saame organiseerida õppetegevusi gruppides ning lapsega vahetult ja individuaalselt. Iga päevaga areneb küsimuste esitamise-, probleemide lahendamise- ja eneseväljendamise oskus ning otsustusvõime ja loovus. Saame julgemaks ja targemaks.

Kasutame palju õues õppimist, avastus- ja probleemõppe võtteid. Pääsulinnud on väikesed teadlased (arutlejad, uurijad, ennustajad), kes tunnevad mängust, tegutsemisest ja õppimisest rõõmu ning eduelamust!

 

Selle aasta rühma eesmärk:

 

100 Eesti asja ootamas on mind,

olen hooliv ja märkan ka sind,

ulatan sõbrale käe,

temas mängurõõmu näen.

Kuulan, vaatan, toimetan,

tarkust juurde omandan.

 

 

 

Et meile kaasa elada jälgige kuuplaani rühma stendil.