Mõmmi

mõmmi1

MÕMMID on sel aastal meie lasteaia pesamunad. Meie vahvas rühmas on 18 tegutsemislusti täis rüblikut
Meie MÕMMI on isepäine ja nutikas väike laps – piiritult uudishimulik, särasilmne ja krutskeid täis. Vahel võib kimbutada ka tusatuju, kuid päev-päevalt lasteaiaga harjudes hajub ka nukrus.
Lasteaiapäev on täis erinevaid tegevusi: me meisterdame, joonistame, musitseerime ja omandame iga päev uusi põnevaid tarkusi nii toas kui õues.

EMME-ISSI TEADKE, ET NÜÜD ON MINU ELUS toimumas suur muudatus. OLEN LASTEAIALAPS! Mul tuleb harjuda uute inimeste, teiste laste, uute ruumide ja päevakavaga ning võib-olla ka kodust erineva toiduga. Ärge ehmatage, kui kohanemisperioodil võivad mul päevakorda tekkida une- ja seedehäired, jonnituurid, varasemast suurem väsimus jms. Ma võin muutuda tujukaks ja nõuda mitmel moel teilt suuremat tähelepanu. Peaksite arvestama, et kõige eelnimetatu tõttu võin olla ka haigustele vastuvõtlikum.

Saate mind aidata, kui räägite iga päev õpetajaga minu päevast ja  rõõmustate minu edusammude üle!
Tutvuge kindlasti lasteaia päevakavaga ja võimalusel kohandage kodus minu tegemised ja toimetused sellesse rütmi!
Olge kursis nädala toidumenüü ja stendidel olevate teadetega!
Harjutage minuga kodus: potil käimist, taskurätiku kasutamist, käte pesemist ja kuivatamist, juuste kammimist, riietumist ja riiete nagisse riputamist ning lusikaga söömist ja tassist joomist, samuti jalgade pühkimist õuest tulekul, uste vaikselt sulgemist ja kõike muudki, sest siis SAAN MA LASTEAIAS PAREMINI HAKKAMA!

Arvestage
• Hommikul väike ajavaruga MINU lasteaeda toomisel, sest närvilisus ja kiirustamine mõjuvad MULLE halvasti!
• Kui märkate, et olen haigeks jäämas, jätke mind koju! Pidage nõu perearstiga ning teavitate minu õpetajat minu haigestumisest. Nii väldite minu rühmakaaslaste haigestumist ja nakkuse levikut!
• Selleks, et MA end lasteaias hästi tunneks peate igapäevaselt jälgima, et minu kapis oleksid:
1. kamm ja taskurätik; vahetuspesu ja –riiete mõningane tagavara;
2. vahetusjalatsid, ning toetaksid mul õige rühi kujunemist (parajad ning võimaldaksid mul takistusteta kõndida ja joosta);
3. magamisriided ning vajadusel madratsi kaitse (kui vahel juhtub une ajal pissi voodisse tulema);
4. MINU õueriietus peab vastama ilmastikule (et vältida higistamist ja ülekuumenemist): Minu müts peab püsima peas, kael peab olema külma eest kaitstud, osta mulle jope või kombinesoon (et selg ei oleks paljas). Minu riiete kinnitused peavad olema terved ja müramise ajal minu jaoks turvalised (vältige seotavaid salle, nöörkinnitusi). Jalanõud peavad olema sellised, et minu jalad püsiksid neis kuivad ja soojas. Kindlasti vajan vihmaperioodiks kummikuid…

sest ise katsudes, ise proovides, ise kogedes ja kõike läbi elades õpin, kasvan ja saan targaks!

Õpetajad:

Egle Kaljuste   egle.kaljuste@mannila.edu.ee

Triin Lait triin.lait@mannila.edu.ee

Õpetaja abi:

Heivi Õismaa

Rühma telefon: 53985013

Rühma e-post: mommi.mannimudila@gmail.com

 

Rühm on avatud:  7.30 – 18.30

Valverühm asub Lepatriinu rühma ruumides ning on avatud 7.00-7.30 ja 18.30-19.00

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *